Xbox One i Xbox One S będą wspierane przez wiele lat - PolskiLive - Społeczność Xbox

Xbox One i Xbox One S będą wspierane przez wiele lat


Blog

W obliczu nadciągającego ujawnienia Project Scorpio, coraz więcej osób zaczyna poddawać w wątpliwość żywotność obecnych na rynku konsol Microsoftu. Bo już wiemy z pewnych źródeł, że Project Scorpio będzie zarówno potężne i wstecznie kompatybilne. A co ze starszymi siostrami?

Phil Spencer jest człowiekiem swojego słowa, szczególnie na Twitterze, gdzie celnie, ale też wybiórczo, odpowiada na pytania społeczności. Dziś dla przykładu oficjalnie uspokoił nas, że Xbox One i Xbox One S będą wspierane przez wiele lat.

Kwestią do rozstrzygnięcia na konkretnych przykładach jest przepaść dzieląca te same gry ogrywane na Xbox One oraz Project Scorpio. Rozdzielczość to jedno, ale ta nie będzie najważniejsza z mojego punktu widzenia. Nowa konsola będzie mieć takie zasoby mocy, że powinna pozwolić na wyświetlanie lepszych efektów graficznych w większej liczbie niż jest to teraz możliwe.

Mogę się tylko domyślać, że w pewnym momencie grając w kolejnego Battlefielda na Xbox One będziemy brać udział w meczach obejmujących mniejszą liczbę graczy niż na Project Scorpio i będzie to jedna z podstawowych różnic dla gier multigeneracyjnych. Cięcia z czasem będą sięgać coraz głębiej, żeby tylko spełnić obietnicę pełnej kompatybilności całego ekosystemu marki Xbox. Tylko na ile będzie to dla graczy zyskiem, a na ile stratą?

Podziel się wpisem!

Zbigniew Borowski

Od 6 lat zajmuję się blogowaniem o grach i marce Xbox. Prywatnie zagrywam się w Gears of War 4 i Rock Band 4. Zawodowo pracuję w branży kreatywnej jako specjalista ds. mediów społecznościowych. Wielki fan mobilnej fotografii.

Obserwuj autora:

  • Bartłomiej Cyrny

    Pożyjemy, zobaczymy… 🙂