Xbox Insider Program - miejsce dla najbardziej wtajemniczonych - PolskiLive.pl

Xbox Insider Program – miejsce dla najbardziej wtajemniczonych


Blog

Microsoft wykonuje coraz lepszą robotę na rzecz społeczności. Xbox Insider Program jest miejscem, w którym najbardziej zaangażowani w życie marki gracze chcą być. Co to takiego?

Program testerski, w ramach którego można sprawdzać przed premierą kluczowe funkcje, oceniając ich funkcjonowanie i przekazując cenne uwagi do deweloperów z Microsoftu. Nie każdy jednak ma dostęp do wszystkich funkcji. Istnieją cztery kręgi, do których można przynależeć:

  • Xbox One Update Preview Alpha – grupa najbardziej uprzywilejowana z najszybszym dostępem do nowych funkcji, ale też obarczona największym ryzykiem przez możliwe błędy, otrzymuje aktualizacje systemu 2-3 razy w tygodniu
  • Xbox One Update Preview Beta – mniejsza liczba aktualizacji i niższe ryzyko wpadki, jednak nadal jest to grupa mocno testowa
  • Xbox One Update Preview Ring 3 – zwyczajowo otrzymująca 2-3 aktualizacje miesięcznie grupa testuje przetestowane wąsko funkcje na większą skalę
  • Xbox One Update Preview Ring 4 – grupa otrzymująca aktualizacje niemalże gotowe do publicznego debiutu, obaczona minimalnym ryzykiem, ale też mająca późny dostęp do nowości

Co zrobić, aby dostać się do programu? Przede wszystkim trzeba pobrać aplikację Centrum Xbox Insider i zapisać się do dostępnej zawartości. Wykonywanie zadań i dokonywanie oceny wraz z wypełnianiem ankiet zdobywa punkty doświadczenia, które brane są pod uwagę przy możliwym awansie użytkownika.

Dotąd nie byłem wielkim zwolennikiem testów na żywym organizmie. Jakoś nie czułem tego, że potrzebując dobrze działającej konsoli na zawołanie, bo ciągle jest coś do ogrania, będę miał podziurawiony system na pokładzie.

Zmieniłem zdanie, zachęcony zaproszeniem, które dostałem od Microsoftu. Było to parę dni przed ogłoszeniem Xbox Games Pass. Poza chęcią sprawdzenia nowej usługi (nadal tego nie zrobiłem, ale mam wielkie plany!), skusił mnie dostęp do zawartości Creator’s Update, o którym pisałem w styczniu. Przemodelowany, szybszy Dashboard oraz Beam w miejsce Twitcha zrobiły swoje.

Nieocenioną wartością Xbox Insider Program jest autentyczność i poczucie, że moje zdanie jest brane pod uwagę przez deweloperów. Zorganizowanie systemu w ankiety i zadania bardzo tu ułatwia. Co więcej, nie muszę sprawdzać wszystkiego, co wchodzi do obiegu. Sam mogłem wybrać, czy faktycznie chcę testować Xbox Games Pass.

Warto obserwować, jak rozwinie się ten program. A jeżeli chcecie, aby Xbox był jeszcze miejscem dla Was oraz innych graczy, to czym prędzej pobierzcie aplikację Centrum Xbox Insider i aplikujcie!

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do mnie na Facebooku lub Twitterze.

Podziel się wpisem!

Zbigniew Borowski

Od 9 lat zajmuję się blogowaniem o grach i marce Xbox. Prywatnie zagrywam się w PUBG i Rocksmith. Zawodowo pracuję jako specjalista ds. mediów społecznościowych. Wielki fan mobilnej fotografii, telewizorów i mojego psa.

Obserwuj autora:

  • Bartłomiej Cyrny

    Jak przystąpić do programu? Jakaś podpowiedź lub link?!