Szczegóły aktualizacji Windows 10 i Xbox One, na które czekaliśmy - PolskiLive - Społeczność Xbox

Szczegóły aktualizacji Windows 10 i Xbox One, na które czekaliśmy


Blog

Windows 10 i Xbox One czekają duże zmiany kierowane do graczy. Microsoft ujawnił szczegóły zawartości aktualizacji Creators Update, która w niedalekiej przyszłości zostanie udostępniona na obu platformach. Nowości i zmiany, która poznaliśmy, zapowiadają się niesamowicie dobrze. Przejdźmy przez nie po kolei.

Streaming z Beam dla Windows 10 i Xbox One

Przejęta pół roku temu przez Microsoft usługa streamingu gier stanie się integralną częścią systemu operacyjnego i konsoli, dzięki czemu nie będzie wymagać żadnego dodatkowego oprogramowania, a logować będziemy się do niej za pomocą konta Microsoft, podobnie jak robimy to teraz w przypadku Xbox LIVE.

Beam zapowiada się niesamowicie interesująco właśnie ze względu na powiązanie z każdą z platform. Szczególnie jeżeli pomyślimy o dodatkowym obciążeniu systemu przez aplikacje do streamingu lub tragicznej adaptacji Twitcha na Xbox One.

Więcej wydajności w grach i obsłudze konsoli

Windows 10 otrzyma specjalny „Tryb gry”, którym będziemy mogli zoptymalizować działanie systemu pod granie. Można porównać to do tak samo nazywanego trybu w telewizorach, który wyłącza zbędne ulepszacze/przeszkadzacze celem zmniejszenia input laga. Chcę to zobaczyć w akcji.

Grającym na Xbox One żyć się będzie lepiej dzięki przemodelowanemu menu podręcznemu zarówno pod kątem wygody, jak i wydajności. Kto próbował nagrać klip z gry dłuższy niż 30 sekund z użyciem Xbox DVR lub wystartować ze streamingiem w Twitchu, ten wie, jak bardzo potrzebne jest ulepszenie multitaskingu w Xbox One. Po aktualizacji najpopularniejsze funkcje staną się bardziej dostępnie, otrzymamy więcej kontroli nad nimi, a korzystanie z nich będzie mniej uciążliwe.

Ulepszenia funkcji społecznościowych

Kanał aktywności doczeka się zmian, dzięki którym będziemy mogli udostępnić więcej materiałów. Moduły grup i poszukiwania społeczności zostaną ulepszone względem tego, co jest obecnie. Szukanie graczy do wybranej gry na Windows 10 i Xbox One ma być jeszcze łatwiejsze.

Turnieje w Arenie

Potyczki w Xbox LIVE mają stać się bardziej uporządkowanie dzięki wprowadzeniu systemu Arena. Pierwszymi tytułami wspierającymi go mają być Killer Instinct i World of Tanks. Będziemy mogli tworzyć w nich własne turnieje, zapraszać znajomych, a po zakończeniu rozgrywek udostępnimy wyniki w kanale aktywności i mediach społecznościowych. Oby tylko rozwój listy wspierających był dynamiczny, bo mam kilka osób, z którymi chętnie się spróbuję w Gears of War 4!

To tyle, jeżeli chodzi o ujawnione nowości. Nadal na ogłoszenie czekają niespodzianki, o których wspomniał w ogłoszeniu Mike Ybarra. Naprawdę widać, że Microsoft się stara i z pojedynczych aktualizacji konsoli przeszedł do budowania spójnego ekosystemu dla graczy z Windows 10 i Xbox One. Przy tym wszystkim firma jest otwarta na sugestie społeczności.

Czujecie kierunek, w którym zmierza Microsoft czy może obawiacie się tych zmian? Dajcie znać w komentarzach, na Facebooku i Twitterze!

Podziel się wpisem!

Zbigniew Borowski

Od 6 lat zajmuję się blogowaniem o grach i marce Xbox. Prywatnie zagrywam się w Gears of War 4 i Rock Band 4. Zawodowo pracuję w branży kreatywnej jako specjalista ds. mediów społecznościowych. Wielki fan mobilnej fotografii.

Obserwuj autora:

  • Ja wiem, że masz kilka fejkowych kont i lubisz trollować, ale rób to w trochę lepszym stylu.

  • Bartłomiej Cyrny

    Roman lub kimkolwiek jestes – wyluzuj chlopie… Chcesz gre to sobie kup!