State of Decay 2 pojawi się 22 maja na Xbox One i Windows 10 - PolskiLive - Społeczność Xbox

State of Decay 2 pojawi się 22 maja na Xbox One i Windows 10


Blog

W rankingu najbardziej oczekiwanych przeze mnie gier w roku 2018 nie ma wielu tytułów. Od dawna na szczycie listy jest State of Decay 2 od Undead Labs. Druga część serii mającej swój debiut jeszcze w czasach Xboksa 360 zapowiada się niesamowicie ze względu na dodanie warstwy sieciowej. Dzięki temu przez świat dotknięty apokalipsą podróżować będziemy mogli nie tylko w pojedynkę, ale w drużynie liczącej do czterech osób. W końcu walka o lepsze jutro będzie miała sens!

Otwarty świat, budowanie społeczności, walka o przetrwanie, to filary State of Decay 2. Pierwsza część (i jej remaster na Xbox One) może nie była doskonała technicznie, ale na pewno niewiele jej brakowało pod względem wspomnianych aspektów rozgrywki. Jednak czuć było, że w tym świecie jest miejsce i potencjał na wprowadzenie dodatkowych graczy.

Widząc gameplay zaprezentowany dziś przez IGN jestem przekonany do dwóch rzeczy. Nie dość, że Undead Labs popracowało nad silnikiem gry, jej płynnością, jakością grafiki, to jeszcze gra z dodatkowymi graczami będzie nie tyle rozsądna, co naturalna, jako docelowy sposób na przetrwanie.

Warto podkreślić i przypomnieć, że gra uzyskała także wjazd do programu Xbox One X Enhanced, co oznacza, że zobaczymy ją na konsoli Xbox One X w natywnym 4K oraz ze wsparciem dla technologii HDR. Czym są te technologie, mogliście przeczytać na blogu w ostatnich tygodniach.

Premiera State of Decay 2 już 22 maja tego roku. Gra będzie dostępna na wyłączność na Xbox One oraz na komputerach z systemem Windows 10, w ramach programu Xbox Play Anywhere. Razem z premierą będzie także dostępna dla subskrybentów Xbox Game Pass na oby platformach bez dodatkowych opłat.

W przedsprzedaży oferowane są dwa wydania: Edycja Standardowa, zawierająca grę i dodatek cyfrowy Pakiet Prepersa oraz Edycja Ultimate, uprawniająca do wcześniejszego dostępu do gry na 4 dni przed premierą (od 18 maja 2018), zawierającą ponadto dwa dodatki cyfrowe Pakiet niepodległości i Pakiet świtu (dostępne po premierze gry) oraz pełną wersję gry State of Decay: Year-One Survival Edition. Dodatkowo, gry zakupione w wersji cyfrowej umożliwiają ich uruchomienie zarówno na konsoli Xbox One, jak i na komputerze systemem Windows 10, w ramach jednego konta.

To wszystko, co przeczytaliście, to poważne powody, aby zacząć jarać się State of Decay 2. Będzie to kolejny po PlayerUnknown’s Battlegrounds i Sea of Thieves mocny, sieciowy tytuł dostępny wyłącznie na platformach Microsoftu. Ja już nie mogę się doczekać.

Podziel się wpisem!

Zbigniew Borowski

Od 6 lat zajmuję się blogowaniem o grach i marce Xbox. Prywatnie zagrywam się w Gears of War 4 i Rock Band 4. Zawodowo pracuję w branży kreatywnej jako specjalista ds. mediów społecznościowych. Wielki fan mobilnej fotografii.

Obserwuj autora: