PUBG ma już 5 milionów graczy na Xbox One. Co dalej? - PolskiLive - Społeczność Xbox

PUBG ma już 5 milionów graczy na Xbox One. Co dalej?


Blog

Ledwie trzy miesiące wystarczyły, żeby PUBG osiągnął pułap 5 milionów graczy na platformie Xbox One. Konsolowy exclusive wydawany przez Microsoft Studios radzi sobie naprawdę dobrze biorąc pod uwagę fakt, że jest tytuł z koszyka Game Preview, czyli wersja, którą deweloper na bieżąco łata i zmienia. Nie dziwię się temu zjawisko, bo sam jestem ofiarą PUBG-a. Ta gra przywróciła mnie w szeregi graczy online.

Przy okazji świętowania tego kamienia milowego, Sammie Kang z PUBG Corporation podzielił się ciekawym podsumowaniem dotychczasowych aktywności łowców kurczaków na Xbox One. Infografika, którą znajdziecie poniżej, prezentuje dane zbierane od momentu premiery do końca grudnia.

pubg xbox one infografika

Microsoft również dorzucił swoje pięć groszy do uroczystości, aby docenić zaangażowanie społeczności. Każdy gracz, który do 22 marca aktywuje swoją postać w PUBG, otrzyma darmową kurtkę PUBG5, w którą będzie mógł ubrać swojego niemego bohatera.

pubg xbox one 5 mln

Wszystko to jest naprawdę super. Niesamowity wynik wykręcony przez PUBG na etapie Game Review zasługuje na jak największe uznanie. Podobnie sama gra, która może i nie jest najłatwiejsza w nauce, ale zwraca każdą zainwestowaną minutę całymi wiadrami emocji i satysfakcji z każdego zabójstwa i zwycięstwa.

Nie da się ukryć jednak, że przed deweloperem nadal dużo wyzwań. PUBG Corp ogłosił niedawno plan wiosennych aktualizacji razem z nową zawartością, która trafi do gry. Na czele stoi chęć poprawy wydajności, która w przypadku wersji na Xbox One jest największą bolączką. Nie pomogły tutaj regularne poprawki.

Chociaż kibicuję PUBG z całego serca, to muszę przywołać tweeta Aarona Greenberga z Microsoftu. Przypomina on, że na Xbox One nikt nie jest ograniczony do jednej tylko gry. Jeżeli PUBG nie spełnia czyichś oczekiwań, to zawsze istnieje możliwość zmiany na Fortnite.

Podziel się wpisem!

Zbigniew Borowski

Od 6 lat zajmuję się blogowaniem o grach i marce Xbox. Prywatnie zagrywam się w Gears of War 4 i Rock Band 4. Zawodowo pracuję w branży kreatywnej jako specjalista ds. mediów społecznościowych. Wielki fan mobilnej fotografii.

Obserwuj autora: