Wcześniej – zanim została wprowadzona usługa Xbox Live w naszym kraju normalnym było, że rejestrowaliśmy konta w usłudze Xbox Live na inne lokalizacje niż Polska. Tak też zamieszkiwaliśmy w wirtualnych domach w Beverly Hills czy w Polskich ambasadach w Wielkiej Brytanii. Od kiedy usługa Xbox Live funkcjonuje oficjalnie w Polsce takie rejestrowanie nie jest już potrzebne. Nadal jednak warto przyjrzeć się takiej opcji. Dlaczego? Zapraszamy do poradnika.

Powód, dla jakiego możemy chcieć rejestrować konta w USA lub UK to dostępność usług. Możliwości jakie oferuje Polska wersja usługi Xbox Live jest bardzo ograniczona w stosunku do kont za granicą. Nie mamy dostępu do wielu usług – usług video czy muzycznych. Korzystając z kont zarejestrowanych na inny kraj, spokojnie możemy korzystać choć z małej części dodatkowych usług.

Wady takiego rozwiązania również są to m.in. Rozliczenia w obcej walucie, Duża część interfejsu konsoli będzie się ukazywała w innym języku (w opisywanym przypadku – Angielskim), czy w końcu to, że wiele z dodatkowych usług i tak będziemy mogli tylko obejrzeć przez sklepową wystawę, gdyż zabezpieczenia regionalne nie pozwolą nam na zakupy wielu materiałów z USA czy UK.

Warto jednak spróbować, zobaczyć jak to wygląda i porównać co jest dostępne za granicą. Czasem uda nam się pobrać aplikacje lub gry, które będą działać prawidłowo na Polskim koncie – dlatego też warto takie konto ustawione na konsoli mieć jako drugie – dodatkowe.

Rejestracja takiego konta wymaga wejścia w Ustawienia konsoli:

Wchodzimy w „SYSTEM” i tam wybieramy „USTAWIENIA KONSOLI

Następnie wskazujemy „Język i Ustawienia regionalne

A tam wybieramy w Ustawieniach Regionalnych wybrany przez siebie kraj – tutaj wykorzystaliśmy Wielką Brytanię, ale może to być dowolny inny język na którym Ci zależy.

Tak ustawiona konsola jest gotowa do założenie konta Xbox Live. Zakładamy je standardowo tak samo jak by to było Polskie konto.

Po zakończeniu rejestracji – warto w tym miejscu przywrócić znów Polskę – gdyż od tego ustawienia zależy np. wyświetlany język w grach wielojęzykowych (np. seria Forza)

Dokładny opis rejestracji konta znajduje się w osobnym poradniku na naszych stronach. Zapraszamy jeśli potrzebujesz pomocy.

 

WAŻNE: KUPUJĄC ZDRAPKI KUPUJESZ JE DLA KRAJU REJESTRACJI, CZYLI NP DLA USA LUB DLA UK (Dla UK są te same co dla Polski).

Po zdobyciu zdrapki na Gold’a, spotka nas kolejna niemiła niespodzianka, będziesz zmuszony podać swój adres, najważniejszy jest kod pocztowy – i miasto/stan. jeśli więc wybierzesz Kalifornię, to kod pocztowy musi być rzeczywiście z Kalifornii, np. 90210 (Beverly Hills)

Inne popularne adresy to:

Ambasada Polski w USA

Ambasada Polski w UK

Microsoft UK

Microsoft USA

 

 

Poniżej przedstawiamy procedurę w postaci filmu

 


 

 

Tutaj prezentujemy jak założyć nowe konto XBL


 

Karol "Lisek" Lisowski

Jestem założycielem serwisu polskilive.pl i jego pierwszym redaktorem naczelnym. Dziś do serwisu pisuję tylko okazyjnie oddając go w ręce kolegów
  • XXX

    mam pytanie… co zrobić jeżeli mam numer 9-cio cyfrowy a nie 10? czy ważne aby był on prawdziwy? bo nie mogę kupić gold ponieważ wyskakuje mi komunikat iż źle wypełniłem :/

  • Pingback: Xbox rewards - kto korzysta?