Co nowego w temacie Project Scorpio ujawni Digital Foundry? - PolskiLive - Społeczność Xbox

Co nowego w temacie Project Scorpio ujawni Digital Foundry?


Blog

Internet uwielbia liczby i specyfikacje bardziej niż logikę i zdrowy rozsądek. Dlatego – jeżeli choćby częściowo moje przewidywania zostaną spełnione – jutro internet dosłownie eksploduje od spekulacji!

Wszystko dzięki ekipie Digital Foundry i serwisowi Eurogamer. Techniczna drużyna będzie ujawniać nowe informacje o najnowszej, niezmiennie owianej tajemnicą konsoli Microsoftu, nazwanej kodowo Project Scorpio.

Publikacja pojawi się o godz. 15 naszego czasu. I to w sumie tyle. Żadnych innych szczegółów. Może poza podejrzaną nazwą „Xbox Scorpio”, która miałaby sens dla finalnej konsoli, choć samo „Scorpio” zdaje się mieć mało sprzedażowy wydźwięk.

Dlaczego zatem wspominałem o liczbach? Ponieważ myślę, że Microsoft – wchodząc w kolaborację z Digital Foundry – postanowił rozpalić fanów na dwa miesiące przez konferencją na E3, ujawniając specyfikację nowej konsoli. Szef Xboksa – Phil Spencer – zapewne doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że specyfikacja wycieknie w końcu i zepsuje to zabawę. A tak gracze zostaną zaspokojeni. I tak na tym etapie sprzęt, z którego składane będzie Project Scorpio, nie może już ulec modyfikacji.

Taki ruch pozwoliłby Microsoftowi uniknąć zbyt wielu kanibalizujących się dyskusji po E3, zarówno o sprzęcie, jak i o grach. Teraz firma usłyszałaby, jaką to dobrą konsolę zaprojektowała pod względem mocy, a w Los Angeles mogłaby pokazać swój pomysł na zagospodarowanie jej zasobów i wskazanie miejsca w całym ekosystemie marki Xbox.

Nadal nie wiemy nic szczególnego i do jutra to się raczej nie zmieni. Co się stanie po godz. 15, tylko Phil Spencer raczy wiedzieć. Jak tylko coś nowego się pojawi, możecie być pewni, że o tym zatweetuję!

Niezastąpione Fakes Forge, które już ma kilka wizji nowego Xboksa!

Podziel się wpisem!

Zbigniew Borowski

Od 6 lat zajmuję się blogowaniem o grach i marce Xbox. Prywatnie zagrywam się w Gears of War 4 i Rock Band 4. Zawodowo pracuję w branży kreatywnej jako specjalista ds. mediów społecznościowych. Wielki fan mobilnej fotografii.

Obserwuj autora: