Wsteczna kompatybilność w Xbox One X Enhanced lepsza i z nowymi grami - PolskiLive - Społeczność Xbox

Wsteczna kompatybilność w Xbox One X Enhanced lepsza i z nowymi grami


Blog

Dobra passa Microsoftu trwa na każdym froncie, a najnowszy pokaz fajerwerków odbył się właśnie na przecięciu wstecznej kompatybilności w Xbox One X, która uzyskała parę doskonałych ulepszeń.

Po pierwsze, cztery obecne już z programie gry z Xboksa 360 (Crackdown, Fable Anniversary, Forza Horizon, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów) otrzymały wsparcie Xbox One X Enhanced, powiększając tym samym grono gier wykorzystujących moc najpotężniejszej konsoli na świecie do magicznej jedenastki. Gry z tej listy działają w wyższej rozdzielczości dzięki dziewięciokrotnie większej liczbie pikseli niż na Xbox 360, posiadają bardziej szczegółowe tekstury i lepszy antialiasing.

Ważną zmianą w kontekście wstecznej kompatybilności i Xbox One X jest nowa funkcja, która pozwala wybrać, czy chcemy wykorzystać moc konsoli do zobaczenia ładniejszej grafiki, czy zostawić ją taką, jaka była na Xboksie 360, ale w miejsce ulepszeń wizualnych uzyskać dodatkową płynność. Czyli dokładnie ten sam wybór, co w nowych grach z programu Xbox One X Enhanced.

Xbox One X Settings Screen shot 1

Xbox One X Settings Screen shot 2

Microsoftowi należą się szczere słowa uznania za to, jak bardzo poświęcają uwagę wstecznej kompatybilności, która bije na głowę konkurencję. Wsłuchiwanie się w prośby graczy i nieustanny rozwój programu dają ogromny komfort fanom klasyki, którzy nie chcą zapomnieć o swoich ulubionych lub nieskończonych tytułach z Xboksa 360. Nie, żebym faworyzował, ale od dłuższego czasu marzyłem o remasterze pierwszej części Forza Horizon, która jest doskonała na zbyt wielu poziomach, żebym mógł wymienić je w jednym akapicie.

Podziel się wpisem!

Zbigniew Borowski

Od 6 lat zajmuję się blogowaniem o grach i marce Xbox. Prywatnie zagrywam się w Gears of War 4 i Rock Band 4. Zawodowo pracuję w branży kreatywnej jako specjalista ds. mediów społecznościowych. Wielki fan mobilnej fotografii.

Obserwuj autora: