Mieszana rzeczywistość trafi na Project Scorpio i Xbox One w 2018 - PolskiLive - Społeczność Xbox

Mieszana rzeczywistość trafi na Project Scorpio i Xbox One w 2018


Blog

Pierwszy raz od miesięcy Microsoft wypowiedział się na temat podejścia firmy do tematu VR w odniesieniu do konsol z rodziny Xbox. Podczas konferencji Game Developer’s Conference poznaliśmy następne kroki ku mieszaniu rzeczywistości.

Otrzymaliśmy potwierdzenie, że konsole Xbox One i Project Scorpio otrzymają wsparcie dla mieszanej rzeczywistości w roku 2018. I to na razie tyle. Wiemy też, że więcej informacji na temat mieszanej rzeczywistości poznamy na konferencji Build w maju. Wtedy Microsoft ujawni więcej informacji na temat technologii, którą zamierza stosować na platformach Windows oraz Xbox.

Czym jest mieszana rzeczywistość? Ciężko powiedzieć na razie. Wiadomo jedynie, że będzie to wymieszanie rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Tak jak pokazuje to materiał wideo.

Dodatkowo, ujawniono nowy zestaw dla deweloperów mieszanej rzeczywistości napędzany przez sprzęt Acera. Urządzenie posiada dwa ekrany o rozdzielczości 1440 x 1440 pikseli, zdaje się posiadać dwie kamery na froncie, a do tego dochodzi obsługa dźwięku i mikrofonu obsługiwanych przez wejście jack. Obraz przekazywać będzie kabel HDMI 2.0, a dane przesyłane będą przez USB 3.0.

Windows Mixed Reality

Nie jest jasne, jak technologia mieszanej rzeczywistości zostanie zaaplikowana do konsol. Czy będzie to rozwiązanie na modłę genialnego, ale nadal niszowego HoloLens, czy też tradycyjny headset VR od Oculus, podobnie do tego, co robi PlayStation. Jest to jednak obszar, w którym nadal wiele jest do zrobienia. Microsoft nie tylko posiada przewagę własnego, lepszego rozwiązania od konkurencji, ale również mnóstwo wniosków po pierwszych krokach konkurencji w postaci Sony, HTC, Samsunga. Czy dzięki temu – poza nową generacją konsoli – otrzymamy także nowszą, rozszerzoną wirtualną (czyli mieszaną) rzeczywistość?

Podziel się wpisem!

Zbigniew Borowski

Od 6 lat zajmuję się blogowaniem o grach i marce Xbox. Prywatnie zagrywam się w Gears of War 4 i Rock Band 4. Zawodowo pracuję w branży kreatywnej jako specjalista ds. mediów społecznościowych. Wielki fan mobilnej fotografii.

Obserwuj autora:

  • Bartłomiej Cyrny

    Jednym słowem platforma XBOX żyje, ma się dobrze i nie zamierza stopować w rozwoju. Cieszę się, że jestem częścią tej społeczności…