Microsoft ogłosił usługę Xbox Game Pass - abonament na ponad 100 gier - PolskiLive.pl

Microsoft ogłosił usługę Xbox Game Pass – abonament na ponad 100 gier


Blog

Wszyscy użytkownicy Xbox One zdążyli już się pewnie zapoznać z dobrem, jakim jest EA Access. Jest to usługa, której subskrypcja daje dostęp do biblioteki tytułów z ostatnich lat, możliwość przedpremierowej zabawy z największymi hitami EA i zniżkę na gry wydawcy w Sklepie Xbox.

Teraz odpowiedź na ograniczony katalog pojawiła się ze strony Microsoftu, który ogłosił Xbox Game Pass. Nowa usługa w Xbox LIVE oparta będzie na subskrypcji kosztującej 39,99 PLN miesięcznie, za co otrzymamy dostęp do ponad 100 gier na Xbox One i Xbox 360 (we wstecznej kompatybilności). Na zachętę do kupowania, a nie tylko wypożyczania gier, Microsoft zaoferuje zniżki na gry i dodatki do gier z Xbox Games Pass. Czy zwiastuje to powolny koniec Deals With Gold? Możliwe, ale na razie nikt o tym nie pisze.

Pierwszymi zapowiedzianymi tytułami są Halo 5: Guardians, Saints Row IV Re-Elected, NBA 2K16, Mad Max, LEGO Batman, Mega Man Legacy Collection, Terraria, Payday 2, Gears of War: Ultimate Edition, SoulCalibur II i Tekken Tag 2.  Oferta będzie co miesiąc rotować – pewne gry wypadną z niej, a na ich miejscu pojawią się nowe. Wydawcami, którzy współpracują z Microsoftem przy Xbox Game Pass, są 2K, 505 Games, BANDAI NAMCO Entertainment, Capcom, Codemasters, Deep Silver, Focus Home Interactive, SEGA, SNK CORPORATION, THQ Nordic GmbH, Warner Bros. Interactive Entertainment i Microsoft Studios.

Testowa wersja Xbox Games Pass właśnie stała się dostępna dla wybrańców z programu Xbox Insider. Usługa testowa obejmie ok. 20 wybranych gier i posłuży jako podstawa do dopracowania finalnej wersji usługi, która oficjalnie wystartuje wiosną tego roku.

Gdzieś w kościach czuję, że to wstęp do bomby, którą Microsoft może szykować na targi E3. Czy na fali kompatybilności Xbox One z Project Scorpio otrzymamy rozszerzenie programu na obie konsole? Co z Windows 10? Na odpowiedzi na te i inne pytania musimy poczekać. Cieszmy się tym, że Microsoft znowu dobrze odpowiedział na potrzeby graczy!

Nie zapomnij dołączyć do PolskiLive.pl na Facebooku i Twitterze.

Podziel się wpisem!

Zbigniew Borowski

Od 9 lat zajmuję się blogowaniem o grach i marce Xbox. Prywatnie zagrywam się w PUBG i Rocksmith. Zawodowo pracuję jako specjalista ds. mediów społecznościowych. Wielki fan mobilnej fotografii, telewizorów i mojego psa.

Obserwuj autora:

 • Bartłomiej Cyrny

  Przydałaby się opcja zniżki przy płatności z góry za cały rok ?

 • Bartłomiej Cyrny

  EA Access kosztuje 15 zł/mc lub 79 zł za cały rok, a to robi różnicę!

  • NDIE

   Ale wieje tam biedą… chociaż kilka gier jest warte uwagi