Kwietniowa aktualizacja Xbox One już dostępna - PolskiLive - Społeczność Xbox

Kwietniowa aktualizacja Xbox One już dostępna


Blog

Kwietniowa aktualizacja Xbox One została udostępniona wszystkim użytkownikom rodziny Xbox One. Jeżeli jeszcze konsola sama się sobą nie zajęła i nie przyjęła porcji nowości i ulepszeń od Microsoftu, to udajcie się do ustawień systemu, aby pobrać kwietniową aktualizację Xbox One. Tym razem otrzymaliśmy potężną dawkę zmian. Warto wiedzieć, co dokładnie.

Na pierwszy ogień kwestie obrazu. Microsoft wprowadził funkcję Auto Low Latency Mode, która sprawia, że kiedy gramy w grę, to telewizor otrzymuje o tym informację i (o ile jest kompatybilny w tym temacie) zmienia ustawienia na znane jako tryb gry.

xbox one kwietniowa aktualizacja allm

Kolejną nowinką w przypadku konsol Xbox One S i Xbox One X jest wsparcie dla wyświetlaczy kompatybilnych z technologią FreeSync służącą do upłynnienia obrazu przez sprzętowe uzupełnienie brakujących klatek.

Dodatkowo, jeżeli jesteście rozerwani między ekrany Full HD i telewizory 4K przez granie na monitorze, to zadowoli Was wprowadzenie obsługi rozdzielczości 1440p. I nie tylko o wyświetlanie chodzi, bo deweloperzy dostali jednocześnie możliwość wprowadzenia natywnej rozdzielczości 1440p do swoich gier.

xbox one kwietniowa aktualizacja

Dla streamerów wyjątkowo interesująca powinna być nowa funkcja na platformie Mixer o nazwie Share Controller. Dzięki niej będziecie mogli pozwolić swojej widowni na przejęcie kontroli nad grą za pomocą wirtualnego kontrolera w przeglądarce na Mixer.com lub podłączonego fizycznie pada.

xbox one kwietniowa aktualizacja share controller

W końcu wprowadzono możliwość dzielenia się klipami i zrzutami ekranu z Xbox One bezpośrednio na Twitterze! Konsola podpowiada przy okazji hashtag gry, z której pochodzi materiał i dodaje grupujący hashtag #XboxShare, który polecam do śledzenia, żeby być na bieżąco z tym, co publikują inni gracze.

xbox one kwietniowa aktualizacja #xboxshare

Jak zauważyliście na powyższych materiałach, pojawiła się możliwość wyboru między ciemnym i jasnym motywem systemu. Można także ustawić opcję, która będzie przełączać system między nimi zależnie od pory dnia.

xbox one kwietniowa aktualizacja ciemny jasny zmiana motywu

Jeżeli poczujecie po restarcie konsoli, że coś brzmi inaczej niż wcześniej, to wiedzcie, że wszystko w porządku. Po prostu Microsoft zmienił dźwięki w systemie konsoli i dodał wsparcie dla dźwięku przestrzennego, aby głośniki jak najlepiej odzwierciedlały to, co dzieje się na ekranie.

Dodano także opcję pozwalającą na pobieranie filmów, muzyki i zdjęć w przeglądarce Microsoft Edge, które można przeglądać później przez standardową przeglądarkę plików.

xbox one kwietniowa aktualizacja kluby

Przy okazji dodaną serię małych rzeczy do klubów, stron gier i systemu turniejowego, aby jeszcze bardziej ułatwić zarządzanie nimi i organizowanie rozgrywek dla społeczności.

Wszystkie zmiany kryjące się w kwietniowej aktualizacji Xbox One znajdziecie na oficjalnym blogu Xboksa. Pewne jest, że Microsoft za jednym zamachem dotrzymał kilku ważnych obietnic, a cała rodzina konsol Xbox One stała się jeszcze lepsza.

PS #XboxShare jest naprawdę proste, szybkie i wygodne. Dobrze to działa!

Podziel się wpisem!

Zbigniew Borowski

Od 6 lat zajmuję się blogowaniem o grach i marce Xbox. Prywatnie zagrywam się w Gears of War 4 i Rock Band 4. Zawodowo pracuję w branży kreatywnej jako specjalista ds. mediów społecznościowych. Wielki fan mobilnej fotografii.

Obserwuj autora: