Co z grami na wyłączność dla Xbox One X? - PolskiLive - Społeczność Xbox

Co z grami na wyłączność dla Xbox One X?


Blog

Prezentacja Microsoftu podczas targów E3 pokazała, że firma jest w szczytowej formie. Ogłoszony został najlepszy sprzęt w swojej klasie, czyli konsola Xbox One X, która będzie pierwszym tego typu urządzeniem zdolnym do wyświetlenia prawdziwego 4K w grach, o czym przekonamy się już 7 listopada tego roku.

Większość przydługiej konferencji poświęcona była grom. Microsoft pokazał w sumie 42 tytuły, z czego aż 22 będą konsolowymi grami na wyłączność. Konsolowymi, co nie oznacza, że pojawią się wyłącznie na Xbox One X, ale w całej rodzinie Xbox One.

Wielu nadal zdaje się wątpić w sens drogi obranej przez Microsoft.

Problemem jednak nie jest brak tytułów, które pojawią się tylko na Xbox One X. Rzecz w tym, że mało kto nadal rozumie, co robi Microsoft. Firma tworzy platformę do gier, które nie ogranicza się do jednej konsoli czy platformy, tylko buduje ekosystem, w którym każdy gra tak, jak chce.

Nowej strategii Microsoftu – zapoczątkowanej w zeszłym roku przez ogłoszenie programu Xbox Play Anywhere – trzeba będzie poświęcić jeszcze dużo czasu na wyjaśnianie i zrozumienie przez graczy.

Moje rozumienie sytuacji z brakiem gier na wyłączność dla Xbox One X postanowiłem opisać w filmie, który znajdziecie poniżej. Zapraszam do dyskusji!

Podziel się wpisem!

Zbigniew Borowski

Od 6 lat zajmuję się blogowaniem o grach i marce Xbox. Prywatnie zagrywam się w Gears of War 4 i Rock Band 4. Zawodowo pracuję w branży kreatywnej jako specjalista ds. mediów społecznościowych. Wielki fan mobilnej fotografii.

Obserwuj autora: