Fortnite z cross-playem między wszystkimi poza PS4. Sony nie pozwala. - PolskiLive - Społeczność Xbox

Fortnite z cross-playem między wszystkimi poza PS4. Sony nie pozwala.


Blog

Są takie chwile, kiedy – mimo bardzo sprzecznych interesów i powszechnej ignorancji względem wyższych idei po stronie dużych firm, producentów sprzętu, wydawców gier – dzieją się rzeczy piękne. Widzieliśmy to chociażby w momencie, kiedy Microsoft zdecydował połączyć Minecrafta na wszystkich platformach. Prawie wszystkich, bo zawiodło Sony, nie godząc się na cross-play pod pozorem ochrony młodszych graczy przed negatywnym wpływem ze strony Xbox LIVE, który znalazłby się poza kontrolą japońskiej korporacji. Ten sam los spotkał Fortnite od Epic Games.

Zapowiedziany ostatnio cross-play połączy graczy na platformach Xbox One, PC, Mac, Switch, PS4 i urządzeniach mobilnych. Problem w tym, że w całym tym układzie wykluczony jest jakikolwiek kontakt pomiędzy Xbox One i PS4. Wszystko dlatego, że Sony jest wielce przejęte umysłami młodszych graczy, na które wpływ mogłyby mieć zewnętrzne czynniki ze strony Xbox LIVE. Mój komentarz: „xD”.

Ani Epic Games, ani Microsoft nie mają nic do powiedzenia w temacie, ale ich stanowiska publicznie pokazane na Twitterze są aż nadto wymowne. Tyle w temace firmy, która promuje swoją konsolę hasłem „4 The Players”.

Jeżeli mam szukać jakichkolwiek pozytywów w całej sytuacji, to doceniam fakt, że w końcu ktoś przyznał, że Fortnite jest grą dla dzieci. PUBG lepsze.

Podziel się wpisem!

Zbigniew Borowski

Od 6 lat zajmuję się blogowaniem o grach i marce Xbox. Prywatnie zagrywam się w Gears of War 4 i Rock Band 4. Zawodowo pracuję w branży kreatywnej jako specjalista ds. mediów społecznościowych. Wielki fan mobilnej fotografii.

Obserwuj autora: