Czym jest prawdziwe 4K w Xbox One X i jak je osiągnąć? - PolskiLive - Społeczność Xbox

Czym jest prawdziwe 4K w Xbox One X i jak je osiągnąć?


Blog

Dopiero co miejsce miała premiera Xbox One X – najpotężniejszej konsoli na rynku, która od samego początku dowodzi, że oficjalnie weszliśmy na wyższą półkę pod względem jakości gier. Prawdziwe 4K stało się faktem za sprawą takich tytułów, jak Forza Motorsport 7, Gears of War 4 czy Middle-earth: Shadow of War. No i rozpętała się dyskusja, która w kilka dni zrodziła więcej pytań i wątpliwości niż właściwych odpowiedzi.

Okazuje się, że mało kto rozumie, jak duży krok naprzód poczynił Microsoft wprowadzając swoją konsolę na rynek i – co najważniejsze – jak wpływa to na rynek, na którym prawie ponad dwóch lat przybywa głodnych treści 4K konsumentów. Nadal jest również problem ze świadomością wymagań, jakie stawia przed graczami pojawienie się nowych możliwości.

Teraz jest doskonały moment na to, aby znowu zacząć interesować się sprzętem audio i telewizorami, jak w momencie, w którym na rynek wchodził m.in. Xbox 360, rozpoczynając erę HD. Przy rosnącym udziale treści 4K i coraz większej liczbie źródeł, z których możemy je odbierać, zmiana telewizora zdaje się być przesądzona u coraz większej liczby graczy. Tym bardziej, że jest to sprzęt, który wymieniamy rzadziej niż smartfon, a przez kilka lat dokonał się tu olbrzymi postęp. Nawet kiedy patrzę na pierwsze telewizory z 4K i porównuję je z tym, jak działają i wyglądają aktualne odpowiedniki, to nie mogę wyjść z podziwu dla rozwoju jakiego byłem świadkiem przez ten czas.

Dzięki firmie Samsung od dwóch lat mam okazję sprawdzać telewizory z różnych półek cenowych. To wielka przyjemność mieć partnera, który pozwala doświadczyć nie tylko tego, co najdroższe, ale także najlepsze w swojej kategorii cenowej. Dzięki temu mogłem dobrze przygotować się na premierę Xbox One X, wiedząc czego ta konsola będzie wymagać i jak wykorzystać jej potencjał.

Teraz, dzięki uprzejmości firmy Samsung, wymieniłem komplet telewizor i sprzęt audio na nowy. Taki, który wyświetli pełne 4K z włączonym HDR-em w najlepszej jakości, pełnej palecie barw, przy najniższym input lagu i owinie to w piękny przestrzenny dźwięk dzięki obsłudze Dolby Atmos.

Nowy sprzęt to telewizor Samsung QLED TV Q8C 55″ z technologią Quantum Dot oraz Soundbar HW-K950. Niesamowita, potężna technologia zamknięta w pięknych obudowach.

Razem z firmą Samsung wspólnie rozpoczynamy projekt, który ma za cela wyjaśnienie wszystkiego, co związane z 4K oraz standardami, które musi spełniać sprzęt gotów wykorzystać możliwości Xbox One X.

Podziel się wpisem!

Zbigniew Borowski

Od 6 lat zajmuję się blogowaniem o grach i marce Xbox. Prywatnie zagrywam się w Gears of War 4 i Rock Band 4. Zawodowo pracuję w branży kreatywnej jako specjalista ds. mediów społecznościowych. Wielki fan mobilnej fotografii.

Obserwuj autora: